7 סיבות שיכולים לרוקן את מצבר הרכב

7 סיבות שיכולים לרוקן את מצבר הרכב

מה מרוקן מצבר לרכב?

מצבר מת במכונית יכול להיות מעצבן במיוחד אם באותו הבוקר שניסיתם להניע יצא שזה היום שבו אתם הכי ממהמרים (חוקי מרפי ????), אבל זה גם יכול להימנע. כדי לסייע במניעת מות המצבר, ראשית עליך לדעת מה גורם לכך. אז שים את כבלי ההנעה בצד ובדוק את שבעת הדברים האלה שיכולים להסביר מדוע מצבר המכונית שלך ממשיך למות.

1. השארת את הפנסים הקדמיים שלך דולקים.

אם המצבר לרכב ממשיך להתרוקן, הדברים הראשונים שצריך לבדוק הם האורות שלך. ברכבים חדשים יותר יש פנסים המיועדים לכיבוי לאחר זמן מסוים. אך אם למכוניתך אין תכונה זו, הפנסים הקדמיים שלך עשויים להישאר דולקים עד שתכבה אותם או עד שהמצבר לרכב שלך ייתרוקן לחלוטין.

2. גורם "טפילי" מרוקן לכם את המצבר

גם בזמן שהמכונית שלך כבויה, המצבר מספק חשמל לדברים כמו השעון, הרדיו ומערכת האזעקה. לדברים האלה לא צריכה להיות השפעה גדולה על המצבר שלך. מה שעשוי לנקז ולרוקן את המצבר לרכב כאשר הוא כבוי, הם דברים כמו אורות פנים, אורות דלתות או אפילו פיוזים תקולים.

בזמן שהמנוע שלך פועל, האלטרנטור טוען את המצבר – ולכן בדרך כלל אינך צריך לדאוג שהמצבר ימות בזמן שאתה שומע רדיו בדרך לעבודה! אך כאשר המנוע כבוי, האלטרנטור אינו יכול להטעין את המצבר, ומאפשר לתקלות חשמליות קטנות לרוקן את המצבר לחלוטין. ריקון המצבר שנגרם כתוצאה מאכילת החשמל מהמצבר נקרא ריקון טפילי.
אתה יכול לעזור במניעת בעיות מסוג זה על ידי כיבוי כל נורה, ולודא שתא המטען, תא הכפפות והדלתות סגורים לחלוטין וננעלים לפני שאתה עוזב את המכונית.

3. חיבורי המצבר רופפים או מאוכלים.

הקטבים החיוביים והשליליים המחוברים למצבר יכולים לפעמים להשתחרר לאורך זמן. קטבים אלה עשויים גם להיות מאוכלים. אם הקטבים משוחררים או מחלידים, יתכן שתתקשה בהפעלת הרכב מכיוון שהמצבר שלך לא יכול להעביר כראוי את כוחו! המנוע יכול אפילו לעצור בזמן נהיגה או לפגוע ברכיבים האלקטרוניים של הרכב. אתה יכול לעזור במניעת בעיות הקשורות לקורוזיה על ידי ניקוי קבוע של קטבי המצבר ברכב שלך !

4. במזג אויר חם או קר במיוחד.

מזג אוויר כמו חורף קר במיוחד וימי קיץ חמים עלולים לגרום לבעיות במצבר הרכב שלכם. לסוללות חדשות יש יותר עמידות לטמפרטורות עונתיות קיצוניות. אבל אם המצבר שלך ישן יותר, קור עז או חום עלולים להחליש את ביצועי המצבר או אפילו לגרום למות המצבר לחלוטין!

5. המצבר אינו נטען בזמן שאתה נוהג.

המכונית שלך מסתמכת על המצבר שלך כשאתה מניע את המנוע. אך כאשר הרכב שלך פועל, המצבר שלך מסתמך על האלטרנטור שיעזור לו להישאר טעון. אם האלטרנטור שלך לא עובד כראוי, הוא לא יכול להניע את המצבר שלך בצורה יעילה, מה שעלול להקשות על התנעת המכונית שלך גם אם רק נסעת!
אם המכונית שלך לא מניעה לאחר הנהיגה, יש סיכוי שזה עשוי להיות האלטרנטור שלך.

6. אתה עושים יותר מדי נסיעות קצרות בלבד.

הנעת המנוע לוקחת כמות עצומה של אנרגיה מהמצבר שלך, אך כאמור, האלטרנטור טוען את המצבר שלך בזמן שהמנוע פועל. אם אתה בדרך כלל נוסע נסיעות קצרות, יתכן שלאלטרנטור לא יהיה מספיק זמן לטעון את המצבר כראוי בין הנסיעות – במיוחד אם יש לך מצבר ישן בין שנתיים ומעלה. בטווח הארוך, נסיעות קצרות תכופות יכולות לקצר את חיי המצבר ברכב.

7. המצבר שלך ישן.

שום דבר לא מחזיק לנצח, כולל המצבר של המכונית שלך. במקרים מסוימים המצבר של הרכב שלך יכולה להחזיק עד חמש שנים, אבל זה תלוי איפה אתה גר ואיך אתה נוהג. טמפרטורות קיצוניות, נסיעות קצרות תכופות ושימוש יומיומי כללי עשויים לקצר את חיי המצבר לשנתיים-שלוש. אם המצבר לרכב שלך מת במהירות, גם אחרי שהנעת אותו עם כבלים, ייתכן שהגיע הזמן למצבר חדש.

בדוק והחלף את המצבר שלך

נמאס לכם להוציא את כבלי עזר להנעה בכל פעם שאתם צריכים להתניע את הרכב? בואו קבלו שרות של VIP . אנו נגיע אליך עד הבית, נבדוק לך את המצבר לתיקונותו ונאמר לך לאחר הבדיקה עד כמה המצבר שלך בריא או שהוא מצריך החלפה. בנוסף, בעת בדיקת המצבר והמערכת החשמלית נוכל לעזור לאתר את הבעיה אם משהו מרוקן את המצבר שלך. ואם הגיע הזמן למצבר חדש, נתקין מצבר בו במקום כך שתוכלו לחזור לפעילות סדירה בין רגע.

Phoneicon.png

טלפון ליצירת קשר

Mail-icon.png

השאירו פרטים

Location-Icon.png

איזורי שירות

פריסה ארצית 24/6
דילוג לתוכן