כמה דברים שיאפשרו לכם להאריך את חיי המצבר ברכב שלכם

כמה זמן לוקח לטעון מצבר רכב מת

ובכן, מצברים לרכב נמכרים בדרך כלל עם תוחלת חיים של בין שלוש לבין חמש שנים, אך חשוב להבין כי תוחלת החיים של המצבר מושפעת גם מנתונים נוספים ולא רק מתאריך היעד של היצרן. ישנם גורמים אשר יכולים לקצר משמעותית את אורך חיי המצבר ולגרום להרס שלו בתוך זמן הרבה יותר קצר.

מהם הדברים הללו? איך תוכלו לשמור על אותם מצברים לרכב שלכם בצורה הרבה יותר טובה והרבה יותר נכונה לאורך זמן? קראו את המאמר הבא ותמצאו את התשובה.

הקפידו להניע את הרכב באופן קבוע

אחד הדברים שיכול לגרום לפריקה של המצבר ולבלאי מהיר מידי שלו הוא השארה של הרכב כבוי ללא הנעה ליותר מידי זמן. אם אתם טסים לחו"ל או שלא תשתמשו ברכב תקופה ממושכת, השאירו לבן משפחה מפתח לרכב ובקשו ממנו להניע את הרכב לפחות פעם בשבוע ולצאת לסיבוב של חצי שעה. בצורה הזו אתם מאפשרים למצבר להיטען מחדש כדי שהוא לא יפרוק את המתח שלו לחלוטין בזמן שהוא עמד בחניה ללא שימוש.

שימו לב שאתם מכבים רכיבים אלקטרוניים ביציאה מהרכב

כאשר אתם יוצאים מהרכב, במיוחד ברכב ישן, שימו לב כי הרכיבים האלקטרוניים כבויים. השארה של מערכת מולטימדיה דלוקה, אורות או כל דבר דומה יכולה לגרום לפריקה של המצבר שכן הרכיבים האלקטרוניים הללו ישתמשו בכוח של המצבר, אך בשל העובדה שהרכב כבוי למצבר לא יהיה מאיפה להיטען מחדש, מה שיגרום לפריקה שלו. ייתכן כי תוכלו להניע אותו מחדש באמצעות כבלי התנעה אבל אם זה יקרה כל פעם באופן קבוע, זה יגרום לבלאי הרבה יותר מהיר שלו.

נקו את סביבת המצבר

סביב מצבר לרכב לעיתים נוטה להצטבר קורוזיה. הקפידו על ניקוי שלה באמצעות תערובת של סודה לשתיה ומים ביחס של אחד על אחד, זה יעזור לכם למנוע בעיות במגעים של המצבר ולמנוע שחיקה מהירה שלו.

רוצים לבדוק את המצבר שלכם? לדעת האם הגיע הזמן להחליפו או לא? פנו אלינו ונגיע אליכם מיד!

Phoneicon.png

טלפון ליצירת קשר

Mail-icon.png

השאירו פרטים

Location-Icon.png

איזורי שירות

פריסה ארצית 24/6
דילוג לתוכן