איך לתחזק את המצבר ולשמור עליו במצב תקין

מצבר לרכב וולטה

חשוב לשמור על מצבר לרכב. כמו חלקים רבים אחרים ברכב, הוא זקוק למידת טיפול ותשומת לב על מנת לתפקד כפי שהוא צריך ואם אתם לא רוצים להגיע למצב בו אתם תקועים עם מצבר תקול בצד הדרך, הדבר הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות הוא פשוט לשמור עליו ולבצע פעולות תחזוקה שיאפשרו לכם ליהנות ממנו כמה שיותר.

החליפו את המצבר כל ארבע שנים

מומלץ להחליף כל מצבר לרכב לאחר ארבע שנים כדי להבטיח שהרכב יפעל כשורה. אין דבר יותר מתסכל מאשר לאבד את המצבר באמצע הדרך, אז אל תנסו למשוך את הזמן יותר מידי, אם הגיע הזמן להזמין מצבר עד הבית ולהחליף אותו – עשו זאת לפני שתתקעו עם רכב שלא מניע.

בדקו את רמת החומצה

כחלק מתחזוקת המצבר לרכב, עליכם לבדוק את רמת החומצה של המצבר בערך כל שישה חודשים. היזהרו ממצב של ריבוד חומצה, המתרחש כאשר מצברים נמצאים בטעינה מתחת ל-80 אחוז ולעולם אינן מקבלות טעינה מלאה או שיש להן פריקות רצופות. אם יש לך מצבר מרובד, האלקטרוליטים יתרכזו בתחתית וישאירו את החלק העליון חשוף.

הוסיפו מים בזהירות

אם שמתם לב שרמות האלקטרוליטים נמוכות (הצלחות יהיו חשופות), מלאו אותן במים מזוקקים. היזהרו כשאתם עושים זאת ומלאו רק את התאים כדי לכסות את הצלחות ועשו זאת עם משפך או בקבוק ספורט שיאפשר לכם לשלוט בקצב ההזרמה של המים.

ערכו בדיקת עומס למצבר

לתחזוקה מקיפה של מצבר לרכב, מדי חודש כדאי לערוך בדיקת עומס, אותה יכול לבצע איש מצברים מקצועי. במיוחד אם אתם מתגוררים באזורים קרים מאוד, בשיא של עונת החורף חשוב מאוד לבצע את הבדיקה הזו.

כמובן, אתם לא חייבים לבזבז זמן ולפנות אל המוסך על מנת לבצע את הבדיקה ואתם יכולים להזמין שירות מצבר עד הבית בו יבדקו לעומק את המצבר ויבצעו בדיקת עומסים כך שתקבלו תמונת מצב מקיפה יותר על המצבר שלכם ותדעו בדיוק מה המצב שלו.

 

Phoneicon.png

טלפון ליצירת קשר

Mail-icon.png

השאירו פרטים

Location-Icon.png

איזורי שירות

פריסה ארצית 24/6
דילוג לתוכן